FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

+9
dimitris_patra
Admin
dimitris_tl
leonivas
panoskorinthos
morths21
Desmo
themis76
gbrl Νiva
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  gbrl Νiva Πεμ Ιαν 26, 2012 8:05 pm

dimitris_ti σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή και για την...καταννόηση...να'σαι καλά...
Όσο για τη χρήση του niva καταλαβαίνω ότι διαθέτω ένα ισχυρό μεν αυτοκίνητο αλλά όχι τανκς...οπότε ελπίζω κι εγώ ότι με την λογική χρήση που του κάνω...δεν θα έχω τρελές περιπέτειες(λογικά λεμε...)
Συχνά πυκνα σκεφτομαι αυτό που λές...να το πουλήσω; Δεν θέλω! Οπότε...εδώ που έφτασα...τι άλλο μπορω να κάνω εκτός απο το να το παρω μια αποφαση...να πάρω το ''ρισκο'' και να το κάνω το αμάξι ''χαρτι'' που λενε...και ας ελπίσουμε ότι ολα θα πάνε καλα...
gbrl Νiva
gbrl Νiva

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  dimitris_tl Πεμ Ιαν 26, 2012 8:15 pm

Τίποτα, ν'σαι καλά
εδώ ήμαστε για να υπάρχει αλληλοβοήθεια μεταξύ μας, χωρίς σκοπιμότητες και υστεροβουλία....
dimitris_tl
dimitris_tl

Αριθμός μηνυμάτων : 137
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  dimitris_patra Πεμ Ιαν 26, 2012 8:46 pm

gbrl Νiva έγραψε:Ευχαριστώ morths...
Ευχαριστώ panoskorinthos!!

Γερά να'ναι να...τα σπάμε!!! Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing Laughing Αν θέλεις να το σπάζεις ..... να ξέρεις ότι θα πληρώνεις!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Αν το νίβα σου δεν είναι σάπιο αξίζει να το φτιάχνεις .....διαφορετικά πετάς τα λεφτά σου!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  gbrl Νiva Πεμ Ιαν 26, 2012 8:52 pm

οχι εντάξη..σαπισματα ευτηχως δεν έχει καθόλου!!
θα'πρεπε να ημουνα τρελος να ασχολουμαι με σαπιο αμαξι.. lol!
gbrl Νiva
gbrl Νiva

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  Admin Σαβ Ιαν 28, 2012 7:49 am

gbrl Νiva έγραψε:οχι εντάξη..σαπισματα ευτηχως δεν έχει καθόλου!!
θα'πρεπε να ημουνα τρελος να ασχολουμαι με σαπιο αμαξι.. lol!

Το θέμα δεν είναι μόνο να επισκευάζεις αλλά να διορθώνεις και κατασκευαστικά προβληματάκια (βελτιώσεις). Έτσι με σκληρή αλλά λογική χρήση θα σου κρατήσει καιρό και θα σταματήσεις να επισκέπτεσαι τόσο συχνά τον μηχανικό σου. Και δεν μιλάω απαραίτητα για τρελό κόστος αλλά βελτιωσούλες που καλό είναι να γίνουν αφού δε θα το ξαναβρείς μπροστά σου. Πχ αλλαγή της βαλβίδας καλοριφέρ (χαλάει συνέχεια και σκάει παραφλού μέσα στην καμπίνα) με ελεύθερη βάνα που την ανοιγοκλείνεις χειμώνα καλοκαίρι. Κόστος? Κανά 30άρι. Πολλαπλή όχι την σιδερένια αλλά την μαντεμένια από το παλιό niva και διάφορα άλλα. Για ψυγείο όταν θα πάει για αλλαγή (έχω αλλάξει ήδη 2) θα πάω για χάλκινο χειροποίητο να ησυχάσω.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  gbrl Νiva Σαβ Ιαν 28, 2012 4:45 pm

Σωστός ο Andmin!
Αυτό ακριβώς έχω σκοπό να κάνω ετσι ωστε να γίνει όσο καλήτερο μπορει να γίνει.
Με τη λογική ότι θα έχω πλέον εμπιστοσύνη στο αμάξι μου και ότι δε θα τρεχω καθε τόσο κ λιγακι...
Morths...ισχυει τελικα...love & hate...
gbrl Νiva
gbrl Νiva

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  Admin Σαβ Ιαν 28, 2012 5:39 pm

gbrl Νiva έγραψε:Σωστός ο Andmin!
Αυτό ακριβώς έχω σκοπό να κάνω ετσι ωστε να γίνει όσο καλήτερο μπορει να γίνει.
Με τη λογική ότι θα έχω πλέον εμπιστοσύνη στο αμάξι μου και ότι δε θα τρεχω καθε τόσο κ λιγακι...
Morths...ισχυει τελικα...love & hate...

Κοίτα τώρα κάτι περίεργο με το niva μια και έθιξες το θέμα εμπιστοσύνης. Για περίεργο λόγο (και στην περίπτωση που κάνεις όλα τα service κανονικά) το niva είναι δύσκολο να σε αφήσει. Ποτέ δεν έμεινα με το Niva παρά τα όποια προβλήματα. Είναι με τέτοιο τρόπο σχεδιασμένο που δύσκολα θα μείνεις. Αν μέσα στο πορτ-παγκάζ έχεις και κανά 2 ανταλλακτικά που αλλάζουν πανεύκολα δύσκολο να μείνεις. Σπάνια έχω δει niva σε γερανό ή κάτι αντίστοιχο. Οπότε το θέμα εμπιστοσύνης μη το φοβάσαι. Απλά θέλει λίγο κυνήγι στην αρχή και το φέρνεις στα μέτρα σου.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  sputnik Κυρ Ιαν 29, 2012 7:42 pm

το μόνο που είναι πιθανό να δείς, είναι γερανό πάνω σε νίβα Cool
sputnik
sputnik

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : παντού

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  bulmont Δευ Ιαν 30, 2012 7:11 am

[quote="gbrl Νiva"]Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!
Είμαι κι εγώ ένας νέος...πολυ νέος....3 μηνών
Το πήρα μτχ....φτηνά...(όχι πολλυ φτηνά...)
Εχει σκοτεινή καμπίνα;Ναι!...για να μη σε πέρνουν μάτι(όπως σοφά είπε κ ένας φίλος Laughing )

[/quote

Kαλημέρα κατ' αρχήν. Ολα τ' άλλα που γράφεις καλά τα γράφεις. Αυτό όμως
με την σκοτεινή καμπίνα ........;;;;;;;;;;;;;
Μήπως έχεις φιμέ τζάμια;;;;
Γιατί η καμπίνα του NIVA μόνο σκοτεινή δεν ειναι........

Shocked Shocked Shocked
bulmont
bulmont

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2010
Ηλικία : 60
Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  fotis21 Δευ Ιαν 30, 2012 11:07 pm

καλοριζικος και καλοταξιδος...

fotis21

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

''Το ημερολόγιο ενός...Niva'' - Σελίδα 2 Empty Απ: ''Το ημερολόγιο ενός...Niva''

Δημοσίευση  gbrl niva Τρι Φεβ 07, 2012 9:07 pm

Το λοιπόν...
Το πήρα λοιπόν απόφαση και βάλαμε μπροστά με το μάστορα(για άλλη μια φορά) να φέρουμε το αμάξι στα ίσια του σιγά σιγά...

'Ημουν λίγο δύσπιστος να πώ την αλήθεια μου... scratch
Αλλά τελικά...δεν το μετάνιωσα καθόλου!!! Wink Wink
'Οχι απλά δεν το μετάνιωσα αλλά σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι να το δώ να είναι άψογο σε όλα του!!
τακτοποιούμε σιγα-σιγά τα μηχανικά μέρη όπου είναι και αυτά που πρέπει να δώσουμε προτεραιότητα και αργότερα οι ''ομορφιές'' και τα extra...

Πλέον μπορώ να πώ με σιγουριά ότι έχω ένα αρκετά καλό αμάξι...και λίιιιιιιγη δουλεια ακόμη για να έχω ένα πολλύ καλό Niva!!! Wink Wink Wink
gbrl niva
gbrl niva

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης