FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

AGORA NIVA 2001 2002

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

AGORA NIVA 2001 2002  Empty AGORA NIVA 2001 2002

Δημοσίευση  DimAthens Πεμ Οκτ 21, 2010 8:11 pm

Paides ton Niva xreiazome ta fota sas gia agora niva autis tis xronologias 2001 2002...o logos pou epilego auti tin xronologia einai kathara oikonomikos...etsi lipon perimeno me agonia na mou pite ta iper kai ta kata mias tetias agoras ti na prosekso kai ti kalitero protinete...Thelo na sas euxaristiso ek ton proteron katalaveno oti auto pou zitao einai ligo xronovoro se oti afora tis apantisis alla katalavenete oti eimai fan tou fisikou mas perivalontos kai mono ena tetoio amaksoma tha mporouse na epiviosi se opiesdipote sinthikes autokinitistikis diaviosis stin elliniki ipethro...Ena megalo euxaristo kai pali...

DimAthens

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2010
Ηλικία : 51

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

AGORA NIVA 2001 2002  Empty Απ: AGORA NIVA 2001 2002

Δημοσίευση  nivas Δευ Οκτ 25, 2010 9:18 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βασικα γραφε αν θες με ελληνικουσ χαρακτηρες.
εχω το 2000 μοντ.υπερευχαριστημενος και πλεον κανω σερβις μονος μου (τα βασικα βεβαια,φιλτρα,λαδια,βαλβολινες,τακακια)ουδεμια βλαβη εκτος απο φουρκετα(κατεβασμα σασμαν)το μονο σοβαρο προβλημα.κατα τα αλλα συναδελφος και συνεργατης ακουραστος.
και το βασικοτερο εχω κανει μονο 93300 χλμ σε 10 χρονια και τα πιο πολλα σε χωμα.στην πολη δεν το κουναω παρα μονο σε αναγκη(βροχη).να σε καλα,δεν ξερω αν σε καλυπτει η απαντηση μου Cool καλημερα και παλι.

nivas

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

AGORA NIVA 2001 2002  Empty Απ: AGORA NIVA 2001 2002

Δημοσίευση  DimAthens Δευ Οκτ 25, 2010 2:23 pm

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ...ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΗ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΑΥΤ/ΤΟ 10 ΕΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤ/ΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ...ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ...ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

DimAthens

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2010
Ηλικία : 51

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

AGORA NIVA 2001 2002  Empty Απ: AGORA NIVA 2001 2002

Δημοσίευση  Admin Δευ Οκτ 25, 2010 5:52 pm

DimAthens έγραψε:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ...ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΗ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΑΥΤ/ΤΟ 10 ΕΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤ/ΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ...ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ...ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Λοπόν ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του Niva είναι ότι είναι αρκετά οικονομικό στις επισκευές του. Αν σου ζητάνε πολλά να την ψιλιάζεσαι και να αλλάξεις συνεργείο. Ωστόσο για μικροβλάβες κυρίως, που δεν σ αφήνουν όμως, θα έχεις συχνά επισκέψεις στα συνεργεία. Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου εμπειρία. Μπορείς μάλιστα πολλές από αυτές τις μικροβλάβες να τις βελτιώσεις σε τέτοιο βαθμό με πατέντες ή aftermarket ανταλλακτικά που να τις εξαλείψεις τελείως. Άλλο ένα μεγάλο πλεονέκτημα είναι ότι αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς μόνος σου πολύ εύκολα να επισκευάζεις πολλά. Τώρα για Niva 2001-2002 μια χαρά επιλογή είναι αλλά να ξέρεις πως από το τέλος του 2004 και μετά τα σασμάν βελτιώθηκαν (νέου τύπου) γιατί πριν βγάζανε προβλήματα. Οπότε μπορείς να αλλάξεις το σασμάν όταν σου βγάλει πρόβλημα με νέου τύπου και να ησυχάσεις. Το κόστος είναι πολύ λογικό.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

AGORA NIVA 2001 2002  Empty Απ: AGORA NIVA 2001 2002

Δημοσίευση  DimAthens Τρι Οκτ 26, 2010 5:02 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ...ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ...ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ...ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΑΝΩ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΗ...

DimAthens

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2010
Ηλικία : 51

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης