FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7 Empty ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7

Δημοσίευση  Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ Τρι Νοε 23, 2010 10:41 am

NANKANG FT-7

Χαίρετε συνοδοιπόροι

γνωρίζει κανείς τα ανωτέρω ελαστικά; Είναι τα μόνα που βρίσκω σε διάσταση 175/80/16 και είναι σχετικά φθηνά. Είναι 50/50 και με ενδιαφέρει πιο πολύ η συμπεριφορά τους σε βρεγμένο. Πρόκειται για Ταιβανέζικη εταιρεία και στην συγκεκριμμένη διάσταση κατασκευάζονται στην Κίνα. Exclamation

Στους καταλόγους εταιρειών στο ίντερνετ βρίσκω στην διάσταση αυτή (π.χ. Dunlop Grandtrek at2, Goodyear Wrangler, Yokohama Geolandar G012) πλήν όμως δεν υπάρχουν στις ελληνικές αντιπροσωπείες. Evil or Very Mad

Όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω επ΄ ουδενί να αλλάξω ζάντες πέρα από τις μαμά. No

Σας ευχαριστώ.

Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010
Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΒΟΝΙΤΣΑ, Σ Κ ΑΡΓΙΕΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7 Empty Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7

Δημοσίευση  Admin Τρι Νοε 23, 2010 11:39 am

Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ έγραψε:NANKANG FT-7

Χαίρετε συνοδοιπόροι

γνωρίζει κανείς τα ανωτέρω ελαστικά; Είναι τα μόνα που βρίσκω σε διάσταση 175/80/16 και είναι σχετικά φθηνά. Είναι 50/50 και με ενδιαφέρει πιο πολύ η συμπεριφορά τους σε βρεγμένο. Πρόκειται για Ταιβανέζικη εταιρεία και στην συγκεκριμμένη διάσταση κατασκευάζονται στην Κίνα. Exclamation

Στους καταλόγους εταιρειών στο ίντερνετ βρίσκω στην διάσταση αυτή (π.χ. Dunlop Grandtrek at2, Goodyear Wrangler, Yokohama Geolandar G012) πλήν όμως δεν υπάρχουν στις ελληνικές αντιπροσωπείες. Evil or Very Mad

Όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω επ΄ ουδενί να αλλάξω ζάντες πέρα από τις μαμά. No

Σας ευχαριστώ.

Καταλαβαίνω γιατί δεν θέλεις να αλλάξεις τις μαμά ζάντες. Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σε all terrain ελαστικό ψάχνεσαι τόσο πολύ και δεν πας στα κλασσικά Ρώσσικα 185/75/16. Καλοκαίρι τα φοράω χρόνια χωρίς πρόβλημα. Τα έχω ζορίσει σε σκληροτράχαλα βουνά χωρίς να πάθουν τίποτα. Από άλλους (χειμώνα φοράω τα Fedima) έχω ακούσει ότι στη λάσπη και το χιόνι για all terrain πάνε αρκετά καλά. Σίγουρα παίζουν και αυτά που αναφέρεις, ε και τι έγινε αν δεν υπάρχουν στις ελληνικές αντιπροσωπείες?? Παραγγέλνεις από το www.elastika-online.gr που θεωρείται το πιο αξιόπιστο site ελαστικών στον κόσμο και είσαι κομπλέ.

ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7 Empty Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7

Δημοσίευση  Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ Τρι Νοε 23, 2010 2:17 pm

Φίλε Admin

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Τα ρώσσικα μαμά τα έχω δοκιμάσει σε χιόνι και λάσπη και είναι άψογα. Μόνο στην βροχή τα φοβήθηκα. Επίσης έχω και κάποια φοβία με την σαμπρέλλα, αισθάνομαι "πιο άνετα" χωρίς για την περίπτωση ξαφνικού κλαταρίσματος.
Όσο για το elastika-online, ομολογώ πως δεν το είχα ψάξει σε βάθος, πάντα το προσπερνούσα νομίζοντας πως είναι μόνο για εμπόρους και γιατί υπέθετα πως θα πουλά όχι καινούρια ελαστικά αλλά απόθεμα αδιάθετων παλιών.
Θα το ψάξω περαιτέρω.
Σε ευχαριστώ.

Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010
Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΒΟΝΙΤΣΑ, Σ Κ ΑΡΓΙΕΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7 Empty Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ NANKANG FT-7

Δημοσίευση  Admin Τρι Νοε 23, 2010 3:11 pm

Ο ΚΑΡΑΜΑΖΩΦ έγραψε:Φίλε Admin

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Τα ρώσσικα μαμά τα έχω δοκιμάσει σε χιόνι και λάσπη και είναι άψογα. Μόνο στην βροχή τα φοβήθηκα. Επίσης έχω και κάποια φοβία με την σαμπρέλλα, αισθάνομαι "πιο άνετα" χωρίς για την περίπτωση ξαφνικού κλαταρίσματος.
Όσο για το elastika-online, ομολογώ πως δεν το είχα ψάξει σε βάθος, πάντα το προσπερνούσα νομίζοντας πως είναι μόνο για εμπόρους και γιατί υπέθετα πως θα πουλά όχι καινούρια ελαστικά αλλά απόθεμα αδιάθετων παλιών.
Θα το ψάξω περαιτέρω.
Σε ευχαριστώ.

Η αλήθεια είναι πως άμα θες να αισθάνεσαι τελείως άνετα χωρίς σαμπρέλα άλλαξε και ζάντες και πήγαινε σε 15άρες με σωστό offset (από KIA SPORTAGE πχ).
Από κει και πέρα μπορείς όντως να βάλεις λάστιχα χωρίς σαμπρέλα και στις 16άρες μαμά (δεν μου έχει τύχει κάτι μεχρι στιγμής με τα Fedima) αλλά απλά το αναφέρω γιατί αυτό είναι το πιο σωστό. Ζάντες tubeless με ελαστικά tubeless. Για τα ελαστικά που αναφέρεις δεν μου πολυγεμίζουν το μάτι. Θα προτιμούσα τα GoodYear wrangler ή τα Yokohama και Dunlop.

Για reviews και πληροφορίες για τα περισσότερα ελαστικά μπορείς να πας εδώ: www.offroaders.com
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης