FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ??? Empty ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

Δημοσίευση  Admin Πεμ Φεβ 25, 2010 4:52 pm

Αλήθεια όλοι εσείς που καταλήξατε στο Niva έχετε συνηδειτοποιήσει τι έχετε στα χέρια σας???

Μου πήρε λίγο καιρό και μένα να το συνηδειτοποιήσω (6 χρόνια το έχω από καινούργιο) αλλά όταν το συνειδητοποίησα το ερωτεύτηκα στη κυριολέξία.

Εδώ μπορείτε να γράφετε για τα καλορίζικα του καινούργιου σας Niva.

Πλεονεκτήματα

1) Κατ αρχήν έχετε ένα τετρακίνητο με χαμηλό (σε σχέση με άλλα) κόστος που κάνει στη κυριολέξία παπάδες εκτός δρόμου.
Είδικά μαμά νομίζω πως είναι το καλύτερο στη κατηγορία του. Θα περάσει από σημεία που άλλα τετρακίνητα (συνήθως ακριβότερα) κολλάνε για πλάκα.

2) Δεν με έχει αφήσει ποτέ και το εννοώ. Μπορεί να υπάρχουν προβλήματα αλλά πολύ δύσκολα θα σε αφήσει.

3) Είναι σίγουρα cult αυτοκίνητο (34 χρόνια παράγεται άλλωστε) Wink

4) Μπορείτε μόνοι σας να το επισκευάσετε σε πολλά σημεία σχετικά εύκολα. Δεν έχει κρυφά σημεία και η πρόσβαση σε όλα τα μέρη του αυτοκινήτου γίνεται με ελάχιστα βασικά εργαλεία.

5) Πάμφθηνα ανταλλακτικά.

6) Καλοί χώροι

7) Σπάνια 2 Niva είναι ίδια μεταξύ τους. Είναι πλήρως customable αυτοκινητο.

8. Ένας ακούραστος εργάτης και σύντροφος κυρίως για τα δύσκολα......


Μειονεκτήματα

1) Μικροβλάβες - αλλά αν ασχοληθείς λύνονται εύκολα. Αν βαρίεσαι να ασχοληθείς ένα σωστό συνεργείο τις λύνει για πλάκα

2) Αξιοπιστία σε κάποια σημεία του αυτοκινήτου που πονάει. Και αυτά όμως αντιμετωπίζονται με πολύ λογικό κόστος.

3) Χαμηλές επιδόσεις στην άσφαλτο. Ποιός όμως θα αγοράσει ένα NIVA για τις επιδόσεις του στην άσφαλτο και μόνο???

4) Όσο αφορά τα ελαστικά θέλει λίγο ψαξιματάκι αλλά και εκεί υπάρχουν λύσεις.

5) Σκουριές που κάνουν την εμφανισή τους εύκολα. Όμως αν προσέξουμε κάποια πραγματάκια δεν θα έχουμε ποτέ πρόβλημα.

6) Θορυβώδες από τη μία αλλά original όχημα από την άλλη. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας. Ωστόσο και σε αυτό το σημείο υπάρχουν λύσεις.

Με μια πρόχειρη ματιά αυτά είναι τα πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα. Καλορίζικο λοιπόν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις Παρ Φεβ 26, 2010 2:22 pm, 1 φορά
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ??? Empty Απ: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

Δημοσίευση  PANSTER Παρ Φεβ 26, 2010 12:59 am

+1000
Πιστός Σύντροφος και ακούραστος Εργάτης.
PANSTER
PANSTER

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ??? Empty Απ: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

Δημοσίευση  takis niva Σαβ Φεβ 27, 2010 12:53 pm

PANSTER έγραψε:+1000
Πιστός Σύντροφος και ακούραστος Εργάτης.
Kαι προπαντων χωρις να κανει μια περιουσια.Αλλα.........να ρυμουλκει τις περιουσιες των αλλων.

takis niva

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Αθηνα-Ικαρια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ??? Empty Απ: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

Δημοσίευση  stelios-george Κυρ Φεβ 28, 2010 10:46 pm

Γουσταρω που κανει θορυβο! Μου θυμιζει που βρισκομαι! Μου τη δινουν τα αποστειρωμενα αυτοκινητα!
stelios-george
stelios-george

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ??? Empty Απ: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ NIVA - ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ???

Δημοσίευση  takis niva Παρ Μαρ 05, 2010 7:45 pm

stelios-george έγραψε:Γουσταρω που κανει θορυβο! Μου θυμιζει που βρισκομαι! Μου τη δινουν τα αποστειρωμενα αυτοκινητα!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Αποστειρωμενα cheers

takis niva

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Αθηνα-Ικαρια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης