FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000 Empty εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000

Δημοσίευση  voyager Σαβ Ιουν 26, 2010 7:42 pm

Γεια σας συντροφοι.Τις τελευταιες δεκα μερες μου παρουσιαστηκαν 2 προβληματα.Ισως αλληλενδετα.Παρατηρησα στο ταμπλω το οργανο της θερμοκρασιας να ανεβοκατεβαινει απο την κανονικη θερμοκρασια στιγμιαια και να επανερχεται. Το βεντιλατερ ανοιγοκλεινει κανονικα. Επισης παρατηρησα αδικαιολογητη σταθερη ανοδο του ρελαντι στις 1600-2000 στροφες το οποιο ομως ποτε επανερχεται και ποτε οχι στις κανονικες του στροφες.Βοηθηστε με παρακαλω αν πραγματικα ξερετε τι συμβαινει στο "μωρο" μου NIVA 1700 μοντελο 2000.Ευχαριστω πολυ.

voyager

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2010
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000 Empty Απ: εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000

Δημοσίευση  NIKVILLIOTIS Σαβ Ιουν 26, 2010 9:00 pm

Φίλε μου ,έγώ έχω το πολλαπλού ξεκασμού.
Ο δείκτης θερ/σίας μόλις φτάσει στο 90 "μπαζάρει" όλο δεξιά?????
Έχεις το "μαμίσιο" καντράν????????
Και σε μένα το έκανε , αλλά εγώ έχω αλλάξει καντράν και έχω βάλει της Diavia , και έφταιγε
μία ρύθμιση στα αντιβαράκια που έχει.
Οι στρόφές ,κάποια στιγμή , ανέβαιναν και σε μένα και και δεν έπαιρνε ΑΜΕΣΩΣ μπρός όταν ήταν κρύο.Έφταιγε ο αισθητήρας στροφαλοφόρου.

NIKVILLIOTIS

Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2010
Ηλικία : 65
Τόπος : Μικροχώρι-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000 Empty Απ: εχω προβλημα με την ενδειξη θερμοκρασιας στο ταμπλω και περιστασιακα ανεβασμα στροφων στις 1600-2000

Δημοσίευση  takis niva Τρι Αυγ 03, 2010 7:18 pm

Για το ρελαντι ισως να χρειαζετε εναν καλο καθαρισμο η πετελουδα.
Αν δεις την μακα που πιανει,ειναι απιστευτη.Ισως να μην κλεινει καλα η πεταλουδα και γι'αυτο να σου ανεβαζει στροφες.

takis niva

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Αθηνα-Ικαρια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης