FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

+2
Admin
JONIS DIM. NIVA
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  JONIS DIM. NIVA Παρ Σεπ 17, 2010 9:57 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΥΡΓΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΙVA ΕΝΕ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ LADA NIVA ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ κτλ ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ 90-91 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ,ΚΑΙ ΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 96.ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ(ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ κτλ) Η ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

JONIS DIM. NIVA

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑ,ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  Admin Κυρ Σεπ 19, 2010 12:46 am

JONIS DIM. NIVA έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΥΡΓΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΙVA ΕΝΕ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ LADA NIVA ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ κτλ ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ 90-91 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ,ΚΑΙ ΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 96.ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ(ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ κτλ) Η ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υπαάρχει θέμα με τη θερμοκρασία. Το NIVA δυστηχώς έρχεται με προδιαγραφές Ρωσίας στην Ελλάδα. Στην Ελλάδα όμως οι θερμοκρασίες είναι άλλες....
Έτσι έχουμε σαφώς μεγαλύτερες φθορές. (Ψυγείο, φλάτζα κτλπ).

Εγώ έκανα αυτό:
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Inter214fanterm

Είναι μια βαλβίδα 87-92 που ανοίγει τα βεντυλατέρ πριν από τον εγκέφαλο που όντως τα ανοίγει στους 96. Η βαλβίδα ανοίγει στους 92 και μας ρίχνει μέχρι τους 87.
Ωστόσο το κύκλωμα του εγκεφάλου που ανοίγει τα βεντυλατέρ στους 96 δεν το έχω καταργήσει και δουλεύει. Οπότε αν πχ τύχει και χαλάσει η βαλβίδα κάποια στιγμή, πέρνουν τα βεντυλατέρ μπρος από τον εγκέφαλο στους 96 και όλα ok. Απλά αλλάζουμε την βαλβίδα και μια χαρά. Με άλλα λόγια πια ο εγκέφαλος όσον αφορά τα βεντυλατέρ λειτουργεί ως backup. Έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος με τη συγκεκριμένη πατέντα.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  JONIS DIM. NIVA Κυρ Σεπ 19, 2010 9:06 am

Απολυτα κατανοητο και απλο,νομιζω πως θα το εφαρμοσω.Εχω 1-2 αποριες, οπως σε ποιο σημειο μπαινει η βαλβιδα,αναμεσα ψυγειου και θερμοστατη ?.Στη πορεια σε ασφαλτο η θερμοκρασια ειναι 91 περιπου,τοποθετωντας τη βαλβιδα 87-92 θα μειωθει και η θερμοκρασια της πορειας ?.Το οτι τα βεντιλατερ θα δουλευουν περισσοτερες φορες μπορει αυτο να προκαλεσει καποιες αλλες φθορες ? Ολα αυτα βεβαια ειναι μικροαποριες που θα λυθουν στη συνεχεια και οσο περισσοτερο ασχολουμαι με το θεμα.Το κυριοτερο ειναι οτι αυτη η πετεντα λυνει το θεμα των υψηλων θερμοκρασιων.Ευχαριστω παρα πολυ,για οτι νεοτερο θα επανελθω..

JONIS DIM. NIVA

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑ,ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  MASTORAS Κυρ Σεπ 19, 2010 9:37 pm

Την σχεση 91 βαθμων που βλεπεις στα οργανα και των 92 που ανοιγει η βαλβιδα τα βεντιλατερ, θα την επιβεβαιωσεις οταν τοποθετησεις την βαλβιδα γιατι καποιες φορες απεχουν. Την βαλβιδα την τοποθετεις στο πανω κολλαρο της μηχανης οσο το δυνατον πιο κοντα στον θερμοστατη οχι για την θερμοκρασια αλλα για να ειναι παντα γεματη η σωληνα με νερο και να <<ακουει>> η βαλβιδα. Για τα βεντιλατερ και την πιο συχνη λειτουργεια τους μην ανησυχεις γιατι θα δουλευουν λιγοτερο χρονο αφου καλουνται να χαμηλωσουν μικροτερη θερμοκρασια.
MASTORAS
MASTORAS

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010
Ηλικία : 58
Τόπος : aerovolo.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  Admin Σαβ Σεπ 25, 2010 10:34 pm

MASTORAS έγραψε:Την σχεση 91 βαθμων που βλεπεις στα οργανα και των 92 που ανοιγει η βαλβιδα τα βεντιλατερ, θα την επιβεβαιωσεις οταν τοποθετησεις την βαλβιδα γιατι καποιες φορες απεχουν. Την βαλβιδα την τοποθετεις στο πανω κολλαρο της μηχανης οσο το δυνατον πιο κοντα στον θερμοστατη οχι για την θερμοκρασια αλλα για να ειναι παντα γεματη η σωληνα με νερο και να <<ακουει>> η βαλβιδα. Για τα βεντιλατερ και την πιο συχνη λειτουργεια τους μην ανησυχεις γιατι θα δουλευουν λιγοτερο χρονο αφου καλουνται να χαμηλωσουν μικροτερη θερμοκρασια.

Προσωπικά την έχω τοποθετήσει χωρίς πρόβλημα στο κάτω κολλάρο μεταξύ ψυγείου και θερμοστάτη. Τα βεντυλατέρ όντως δουλεύουν όντως συχνότερα αλλά με λιγότερη διάρκεια κάθε φορά.

Δείτε εδώ στo σχέδιο. Μπορεί βέβαια το σχέδιο να αφορά παλιότερο NIVA με μηχανικό βεντυλατέρ (με ιμάντα) αλλά τα κολλάρα είναι σχεδόν ίδια οπότε το έβαλα για να δείξω που μπαίνει η βαλβίδα για τα ηλεκτρικά.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Psyksi
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009
Ηλικία : 50

http://nivagr.forumaction.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  leonivas Κυρ Δεκ 26, 2010 10:54 pm

Πανω απο το κολλαρο του θερμοστατη υπαρχει μια βαλβιδα (μαλλον)θερμοκρασιας.
Παιζει καποιο ρολο στη λειτουργια των βεντηλατερ δηλ.δινει εντολη στους 92 βαθμους
για να ξεκινησουν ή οχι ?
Απο οτι μπορω να συμπερανω και παρατηρω τα βεντηλατερ μου, παιρνουν μια εντολη στους
98 βαθμους και κοβουν στους 93.
Υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει η βαλβιδα και την εντολη να την παιρνει απο το εγκεφαλο ή η ψηφιακη ενδειξη να γραφει παραπανω βαθμους!!!?
Τα φωτα σας.....
leonivas
leonivas

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2010
Ηλικία : 60
Τόπος : Βολος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  MASTORAS Δευ Δεκ 27, 2010 8:34 am

Αυτη ειναι η μοναδικη βαλβιδα που δινει στον εγκεφαλο την θερμοκρασια για να δωσει με την σειρα του εντολη στα βεντιλατερ και ενδειξη στα οργανα.
MASTORAS
MASTORAS

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010
Ηλικία : 58
Τόπος : aerovolo.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  StefanosR Πεμ Ιουλ 05, 2012 3:52 pm

ΕΜΕΝΕ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ...


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
StefanosR
StefanosR

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  dimitris_patra Πεμ Ιουλ 05, 2012 5:43 pm

StefanosR έγραψε: ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ...


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Στα προηγούμενα πόστ αναφέρονται σε ηλεκτρικά βεντιλατέρ. Το δικό σου που είναι πίσω από το ψυγείο είναι μηχανικό δηλ. είναι στερεωμένο πάνω στην αντλία του νερού και γυρνάει συνεχώς, παίρνει κίνηση μέσω του ιμάντα. Έτσι δεν είναι?? Το δικό αου Νιβα είναι πιο παλιό μοντέλο, τα νεότερα έχουν ηλ. βεντιλατέρ μπροστά.
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  StefanosR Δευ Ιουλ 09, 2012 10:27 am

ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 2ΟΟΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 96 ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ...

EINAI ΕΤΣΙ ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ P3080097.th
StefanosR
StefanosR

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  dimitris_patra Δευ Ιουλ 09, 2012 11:36 am

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ένα 1700 ΤΒΙ με το βεντιλατέρ πίσω από το ψυγείο. Αν είναι μηχανικό ή ηλεκτρικό εσύ το ξέρεις.
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  StefanosR Δευ Ιουλ 09, 2012 2:14 pm

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
StefanosR
StefanosR

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  dimitris_patra Δευ Ιουλ 09, 2012 2:31 pm

Στέφανε αφού δεν γνωρίζεις δες πως γυρνάει το βεντιλατερ με λουρί ή είναι ηλεκτρικό.........
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Shades-animated-animation-shades-sm ........Laughing Laughing Laughing
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  MASTORAS Δευ Ιουλ 09, 2012 3:12 pm

Απο το λιγο που φαινεται στην φωτο μαλλον ηλεκτρικο spal ειναι.
MASTORAS
MASTORAS

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010
Ηλικία : 58
Τόπος : aerovolo.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  StefanosR Τρι Ιουλ 10, 2012 2:14 pm

ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΛΟΥΡΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΧΘΕΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.
StefanosR
StefanosR

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  dimitris_patra Τρι Ιουλ 10, 2012 2:39 pm

.....έχουν κάνει μετατροπή με την οποία εγώ δεν συμφωνώ καθόλου !!!!!
Κανονικά το νίβα σου από το εργοστάσιο είχε μηχανικό βεντιλατερ.
Εγώ δεν θα το άλλαζα, θα πρόσθετα μάλιστα και ένα ή ακόμα και δύο ηλεκτρικά μπροστά.
Οπότε το βρίσκω πολύ λογικό που ανεβάζει θερμοκρασία.
Τώρα το καλοκαίρι πρόσεξε το πολύ γιατί προβλέπω να καις φλάντζα!!!!
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  StefanosR Τρι Ιουλ 10, 2012 4:07 pm

ΩΧ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ...ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ/?
StefanosR
StefanosR

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ Empty Απ: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ

Δημοσίευση  dimitris_patra Τρι Ιουλ 10, 2012 7:27 pm

Εγώ θα σου προτείνω να βάλεις δύο SPAL απ' έξω γιατί έτσι θα έχουν καλύτερη απόδοση.
ΠΡΟΣΕΞΕ όμως αυτό που έχεις δεν μπορεί να μπει απ' έξω πρέπει να πάρεις άλλα.
Αν θυμάμαι καλά......+ -....60 Ε το ένα.
dimitris_patra
dimitris_patra

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2012
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης