FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ NIVA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!!

+7
Admin
dimitris_tl
Desmo
morths21
Γιάννης-Ωρωπός
leonivas
bbk
11 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!!

Δημοσίευση  mato Τετ Ιαν 11, 2012 10:07 am

bbk έγραψε:Γεια χαρά ….

Ονομάζομε Νίκος είμαι από Θεσσαλονίκη.
.....Καλή χρονιά να έχουμε.

γειά σου Νίκο, επίσης καλή χρονιά.
Δεν ξέρω σε ποιά περιοχή κινείσαι, εγώ είμαι στην περιοχή Θέρμης / Σουρωτής.
Αν θέλεις ευχαρίστως τα λέμε τηλεφωνικά ή δια ζώσης (τηλέφωνα, mail κτλ. υπάρχουν στην ιστοσελίδα στην υπογραφή μου), αν και μάλλον είσαι ήδη πιο ενημερωμένος από μένα όσον αφορά στα μηχανολογικά (εγώ είμαι απ' αυτούς με τον "καλό μάστορα" Very Happy )
Πάντως νομίζω ότι οι αναλύσεις που έγιναν ήδη (ειδικά του dimitris_tl) είναι σούπερ.
ΕΙδικά για το 4x2 κι εγώ θα το απέφευγα.
Είναι κι ο Dachar Θεσσαλονικιός (Δυτική Θεσσαλονίκη), έχει πολύ περισσότερη εμπειρία από μένα και γνωρίζει και πολλά συνεργεία, αν σου χρειαστεί κάτι. Με ποιόν έμπορο μιλάς ?
Χαιρετώ
Μάνος
mato
mato

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.antikeimeno.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!!

Δημοσίευση  bbk Πεμ Ιαν 12, 2012 10:37 am

Ναι είσαι καλά Μάνο για το ενδιαφέρον και τις ευχές σου, θα σε τηλεφωνήσω να τα πούμε και από κοντά για καφεδάκι.
Εγώ μένω στο Φίλυρο και ετοιμάζομαι για τον χιονιά που έρχεται.
Να αναλύσω και το θέμα του εμπόρου.
Έχω ένα Hyundai matrix το ‘04 και προσπαθώντας να το δώσω για να το αντικαταστήσω με μεταχειρισμένο Niva, δεδομένου πως δεν υπάρχει μία για καινούργιο, συζήτησα με κανα δύο εμπόρους όπου μου έδωσαν πολύ χαμηλή τιμή.
Υπολόγιζα (φαίνεται χωρίς τον ξενοδόχο Rolling Eyes ) να δώσω το υπάρχον αυτοκίνητο και να πάρω ένα πρόσφατο Niva με τα ίδια λεφτά ή ένα ποιο παλιό με κανα 2500€ ώστε να του βάλω και το περίσσευμα σε μηχανικές κυρίως βελτιώσεις.
Από ότι φαίνεται το σχέδιο καταρρέει. Rolling Eyes
Φυσικά δεν υποχωρώ από την ηδέα, αλλά δεδομένου της κατάστασης που όλοι λίγο πολύ βιώνουμε, νομίζω πως τελικά πρέπει για λίγο καιρό να κάνω υπομονή.
Ελπίζω δηλαδή να είναι λίγος ο καιρός, αλλά θα δείξει.
Και όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αρκεί να μην είναι η πεθερά σου(να το ελαφρύνω και λίγο).
Παρόλα αυτά ψάχνοντας για το Niva έχω ανακαλύψει μερικά πραγματάκια που θα τα ποστάρω στα ανάλογα θέματα ώστε να τα αξιολογήσετε και να τα χρησιμοποιήσετε όσοι έχετε niva.

Και κάτι ακόμα τελικά μπαίνουν πλήμνες ελευθέρου τροχασμού στο Niva?
(Α ρε κόλλημα που έχω φάει………..)

bbk

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 31/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μελλοντικός Nivaκιας….ελπίζω!!!

Δημοσίευση  fotis21 Δευ Ιαν 30, 2012 11:03 pm

Καλησπερα και ευχομαι αμεσα να μπορεσεις να αποκτησεις αυτο που τοσο ονειρευεσαι...
Το Lada ειναι ενα αμξι με πολλες ιδιαιτεροτητες,αυτο ειναι κατι που πρεπει να βαλεις καλα στο μυαλο σου εφοσον θες να το παρεις...εχει πολλες ατελειες(βεβαια οτι πληρωνεις παιρνεις εδω που τα λεμε) εχει ομως και ασυναγωνιστα πλεονεκτηματα που κυριως θα τα δεις μονο στο χωμα.
οσον αφορα τη τετρακινηση μην το πειραξεις,θα σου χρειαστει ακομα και στην ασφαλτο,η οικονομια ειναι αμελητεα και ο κινδυνος πολυ μεγαλος.
εαν θες οικονομια βαλε υγραεριο,κι εγω εχω εδω και ενα χρονο και δεν υπαρχει θεμα.
να σαι σιγουρος ομως οτι εφοσον παιρνεις μεταχειρισμενο(εκτος αν ο πρωην ηταν αδιαφορος)θα εχει συμμαζεψει αρκετα θεματακια.Ειναι απο τα λιγα αμαξια που καινουργιο νομιζω εχει περισοοτερα προβληματα απο οτι μεταχεισμενο Very Happy Very Happy Very Happy
οτι αλλο χρειαστεις ρωτας και μαζι σου μαθαινουμε ολοι...κατι σαν βοηθα με να σε βοηθω να ανεβασουμε το LADA στο βουνο

fotis21

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης